Cudowne właściwości drzewa oliwnego.

Czym jest drzewo oliwne?

O drzewach oliwnych możemy przeczytać w Biblii. Na bliskim wschodzi ma ono ogromne znaczenie dla ludzi, nie tylko ze względów praktycznych, ale również historycznych/kulturalnych. 

Człowiek nauczył się wykorzystywać każdy element drzew oliwnych:

  • Liście – mają one właściwości lecznicze, bakteriobójcze oraz przeciwgrzybiczne. Napary pozytywnie wpływają na układ krwionośny oraz obniżają cholesterol.
  • Owoce – najsmaczniejsza i dobrze nam znana oliwa wytłaczana z oliwek, nie tylko wzbogaca smak naszych potraw, ale również świetnie impregnuje drewno.
  • Drewno – tak jak liście zawiera, substancję zwaną oleuropeiną, która jest powodem długowieczności drzew oliwnych. To właśnie ten związek sprawia, że artykuły do kuchni z tego materiału są nie tylko twarde przez co trwałe, ale również bakteriobójcze

Akcesoria domowe z drzewa oilwnego

Zalety drzewa oliwnego w kuchni:

Właściwości bakteriobójcze

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, drzewo oliwne zawiera oleuropeinę. Jest to związek wchodzący w skład polifenoli, którego podstawową rolą jest wzmacnianie odporności. Zabezpiecza drewno od środka przed szkodnikami, grzybami oraz bakteriami.  To właśnie oleuropeina sprawia, że drzewa oliwne dożywają sędziwych wieków. Eksperci datują niektóre drzewa na 2, a nawet 3 tysiące lat.

Naturalny i trwały surowiec

Drewno z drzewa oliwnego jest naturalnie bardzo twardym materiałem. Wykonuje się z niego nawet moździerze do przypraw. Warto zaznaczyć, że surowiec ten nie przechodzi nieprzyjemnymi zapachami. Pamiętajmy jednak, że drewno to jest wrażliwe na czynniki zewnętrzne, dlatego artykuły z niego wykonane należy przechowywać w domu. Jak każde drewno wymaga ono odświeżania odpowiednim impregnatem, co kilka lat. Niech jednak Cię to nie przerazi, gdyż w roli impregnatu świetnie sprawdzi się oliwa. Artykuły te nie nadają się do zmywarek, należy je przemywać ręcznie pod zimna/letnią wodą.

Piękny, niepowtarzalny wygląd

Drzewo oliwne zasłynęło w świecie z pięknego wyglądu. Przepiękne meble wykonane z tego drewna zdobią nie jeden dom. Każdy kawałek jest niepowtarzalny, ma inne słoje, sęki oraz jasno brązową barwę. Elementy dekoracyjne, czy akcesoria kuchenne świetnie przystroją wnętrze i dodadzą duszy miejscu.  W końcu drzewo oliwne jest nieodłącznym elementem kultury w krajach Bliskiego Wschodu. Są uważane za drzewa święte, bądź będące źródłem szczególnego błogosławieństwa. Mojżesz powiedział izraelitom, że Kanaan to „ziemia drzewa oliwek”.

Ręcznie wykonane akcesoria domowe z drzewa oilwnego

Podsumowanie

Artykuły z drzewa oliwnego to świetny wybór dla osób poszukujących pięknych, ale za razem praktycznych gadżetów codziennego użytku. Osobiście bardzo polecamy artykuły z drzewa oliwnego jakie znajdziecie w naszym sklepie. Cały czas znajdujemy nowe oryginalne produkty, od rzemieślników z Ziemi Świętej. Życzymy wam wszystkiego dobrego!

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Więcej przeczytasz w naszej Polityce prywatności