Cudowne właściwości drzewa oliwnego.

Czym jest drzewo oliwne?

O drzewach oliwnych możemy przeczytać w Biblii. Na bliskim wschodzi ma ono ogromne znaczenie dla ludzi, nie tylko ze względów praktycznych, ale również historycznych/kulturalnych. 

Człowiek nauczył się wykorzystywać każdy element drzew oliwnych:

  • Liście – mają one właściwości lecznicze, bakteriobójcze oraz przeciwgrzybiczne. Napary pozytywnie wpływają na układ krwionośny oraz obniżają cholesterol.
  • Owoce – najsmaczniejsza i dobrze nam znana oliwa wytłaczana z oliwek, nie tylko wzbogaca smak naszych potraw, ale również świetnie impregnuje drewno.
  • Drewno – tak jak liście zawiera, substancję zwaną oleuropeiną, która jest powodem długowieczności drzew oliwnych. To właśnie ten związek sprawia, że artykuły do kuchni z tego materiału są nie tylko twarde przez co trwałe, ale również bakteriobójcze

Akcesoria domowe z drzewa oilwnego

Zalety drzewa oliwnego w kuchni:

Właściwości bakteriobójcze

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, drzewo oliwne zawiera oleuropeinę. Jest to naturalny związek występujący w drzewach oliwnych, który pełni funkcję przeciwutleniacza i środka przeciwzapalnego. Co ciekawe, oleuropeina jest również odpowiedzialna za odporność drewna oliwnego na szkodniki, grzyby oraz bakterie. To dzięki tej substancji drzewa oliwne mogą dożywać nawet kilku tysięcy lat.

Dlatego, wybierając produkt wykonany z drewna oliwnego, nie tylko otrzymujemy piękny i trwały przedmiot, ale także korzystamy z jego naturalnych właściwości, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i komfort użytkowania.

Naturalny i trwały surowiec

Drewno z drzewa oliwnego jest naturalnie bardzo twardym materiałem. Wykonuje się z niego nawet moździerze do przypraw. Dodatkową zaletą jest fakt, że drewno to nie przechodzi nieprzyjemnymi zapachami. Pamiętajmy jednak, że drewno to jest wrażliwe na czynniki zewnętrzne, dlatego ważne jest, aby przechowywać artykuły z drewna oliwnego w suchym i chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego działania promieni słonecznych.

Jak każde drewno wymaga ono odświeżania odpowiednim impregnatem, co kilka lat. Niech jednak Cię to nie przerazi, gdyż w roli impregnatu świetnie sprawdzi się oliwa, która pozwala na zachowanie naturalnego koloru drewna.

Warto pamiętać, że artykuły z drewna oliwnego nie powinny być myte w zmywarkach, a jedynie przemywane ręcznie pod letnią wodą. Dzięki zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji artykuły z drewna oliwnego będą służyły przez długi czas, zachowując swój naturalny urok i funkcjonalność.

Piękny, niepowtarzalny wygląd

Drzewo oliwne zasłynęło w świecie z pięknego wyglądu. Przepiękne meble wykonane z tego drewna zdobią nie jeden dom.

Każdy kawałek jest niepowtarzalny, ma inne słoje, sęki oraz jasno brązową barwę. Elementy dekoracyjne, czy akcesoria kuchenne świetnie przystroją wnętrze i dodadzą duszy miejscu.  W końcu drzewo oliwne jest nieodłącznym elementem kultury w krajach Bliskiego Wschodu. W Biblii i innych świętych księgach, drzewo oliwne jest symbolem pokoju, nadziei i błogosławieństwa.

Mojżesz powiedział izraelitom, że Kanaan to „ziemia drzewa oliwek”.

Ręcznie wykonane akcesoria domowe z drzewa oilwnego

Podsumowanie

Artykuły z drewna oliwnego to nie tylko piękne, ale również bardzo trwałe i praktyczne akcesoria do codziennego użytku.

Idealnie sprawdzą się jako ozdoba kuchni czy jadalni, a także jako prezent dla bliskiej osoby. Polecamy artykuły z drewna oliwnego, które oferujemy w naszym sklepie, wykonane ręcznie przez doświadczonych rzemieślników.

Nasza oferta ciągle się poszerza, dzięki czemu zawsze znajdziecie u nas coś nowego i oryginalnego. Przekonajcie się sami o wyjątkowej jakości i urodzie produktów z drzewa oliwnego.

Życzymy wam wszystkiego dobrego!

Dołącz do naszej społeczności

Zarejestruj się do naszego newslettera, a nie ominie Cię żadna nowość w naszym sklepie, a dodatkowo otrzymasz kod rabatowy na swoje zakupy w Małym Betlejem.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Odbierz 10 zł rabatu

Zarejestruj się do naszego newslettera, a nie ominie Cię żadna nowość w naszym sklepie, a dodatkowo otrzymasz kod rabatowy na swoje zakupy w Małym Betlejem.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Więcej przeczytasz w naszej Polityce prywatności