Kielich mszalny

Ręcznie wykonane z drewna oliwnego kielichy mszalne oraz liturgiczne.

Kielichy mszalne

Samo pojęcie pochodzi z języka łacińskiego i greki. Pomimo, że na przestrzeni historii różniły się rozmiarem i kształtem, zawsze klasycznie służyły do spożywania wina. Kielichy mszalne to naczynia liturgiczne, bez których trudno jest sobie wyobrazić sprawowanie ofiary Mszy Świętej. W naszym sklepie internetowym Małe Betlejem znajdziesz asortyment uzupełniony o absolutnie wyjątkowe kielichy rzeźbione z drzewa oliwnego i wykonane ręcznie przez najlepszych artystów-rzemieślników z Ziemi Świętej. Są one niezwykle trwałe i wytrzymałe i mogą służyć zarówno wiernym, jak i duchownym przez wiele lat.

Kielichy mszalne z drzewa oliwnego

 Kielich mszalny symbolizuje mękę Pańską oraz Ostatnią Wieczerzę. Chrystus obdarzył nas wszystkich dobrocią na swoje podobieństwo, co również wpisane jest w symbolikę kielichów.
Oferujemy oryginalne naczynia liturgiczne z nietuzinkowym wzornictwem – rzeźbione motywy bezpośrednio odnoszą się do wydarzeń biblijnych. Kupując kielichy mszalne w sklepie Małe Betlejem, wspierasz jednocześnie zaprzyjaźnioną wspólnotę chrześcijańską braci i sióstr z Ziemi Świętej.

Kielich liturgiczny

To rękodzieło nie jest tylko przeznaczone do celów liturgicznych. Kielich może być piękną ozdobą na półce lub przydomowym ołtarzyku. Warto rozważyć go jako prezent dla osoby duchownej lub głęboko wierzącej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym szerokim asortymentem i do zadawania pytań – służymy radą!

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Więcej przeczytasz w naszej Polityce prywatności