Kielich mszalny

Kielich mszalny wykonany ręcznie z drewna oliwnego. Rękodzieło prosto z Palestyny, gdzie rzeźbienie ma głęboko zakorzenioną historię.

Kielich mszalny

Jesuz Chrystus podzielił się winem z kielicha, ze swoimi apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy. Samo pojęcie pochodzi z języka łacińskiego i greki. Pomimo, że na przestrzeni historii różniły się rozmiarem i kształtem, zawsze klasycznie służyły do spożywania wina. Kielichy mszalne to naczynia liturgiczne, bez których trudno jest sobie wyobrazić sprawowanie ofiary Mszy Świętej. W naszym sklepie internetowym Małe Betlejem znajdziesz asortyment uzupełniony o absolutnie wyjątkowe kielichy rzeźbione z drzewa oliwnego i wykonane ręcznie przez najlepszych artystów-rzemieślników z Ziemi Świętej. Są one niezwykle trwałe i wytrzymałe i mogą służyć zarówno wiernym, jak i duchownym przez wiele lat.

Kielich mszalny z drzewa oliwnego

Kielich mszalny symbolizuje mękę Pańską oraz Ostatnią Wieczerzę. Chrystus obdarzył nas wszystkich dobrocią na swoje podobieństwo, co również wpisane jest w symbolikę kielichów. Dzisiaj używamy kielicha w Kościele Katolickim podczas Mszy Świętej jako symbol Komunii Świętej.

Kielichy były używane od początków kościoła. Wszystko za sprawą tego, iż Jezus polecił swoim uczniom: „Czyńcie to na moją pamiątkę”. (Ew. Łukasza 22:19), celebracja Eucharystii została najważniejszym punktem chrześcijańskiej liturgii. Oczywiście naczynia używane w tym ważnym akcie kultu były bardzo udekorowane i traktowane z wielkim szacunkiem. 
We wczesnym i średniowiecznym kościele, gdy wyświęcano diakona, podczas nabożeństwa wręczano mu kielich na znak jego posługi. W kielichu wolno umieszczać tylko wino, wodę i część Hostii, nie wolno go używać do jakichkolwiek świeckich celów.

Oferujemy oryginalne naczynia liturgiczne z nietuzinkowym wzornictwem – rzeźbione motywy bezpośrednio odnoszą się do wydarzeń biblijnych. Kupując kielichy mszalne w sklepie Małe Betlejem, wspierasz jednocześnie zaprzyjaźnioną wspólnotę chrześcijańską braci i sióstr z Ziemi Świętej.

Kielich liturgiczny

To rękodzieło nie jest tylko przeznaczone do celów liturgicznych. Kielich może być piękną ozdobą na półce lub przydomowym ołtarzyku. Warto rozważyć go jako prezent dla osoby duchownej lub głęboko wierzącej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym szerokim asortymentem i do zadawania pytań – służymy radą!

Shopping Cart

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Więcej przeczytasz w naszej Polityce prywatności