Krzyż na Ścianę

Krzyż na ścianę – symbol męki Pańskiej. Piękne, ręcznie wykonane z drewna oliwnego przez Chrześcijan z Betlejem.

Krzyż na ścianę – dlaczego?

W tradycji chrześcijańskiej wieszamy krzyż na ścianie.

Krzyż na ścianie sygnalizuje jakie wartości panują w domostwie, a w konsekwencji reprezentuje pewne poszanowanie dla cnót.

Dom nie jest pełny, gdy nie ma w nim Boga. Krzyż na ścianie jest zaproszeniem dla stwórcy.

Krzyż również przypomina nam o wszystkich tych, którzy zmarli.

Zawsze w ostateczności w Bogu znajdziemy otuchę, dlatego zaprośmy go do siebie

 

Krzyż na Ścianę

Krzyż na Ścianę to klasyczny symbol Katolików. Każdy dom powinien posiadać krzyż zawieszony nad drzwiami.

To surowe, wizualne przypomnienie tego, jak Pan Jezus cierpiał za nasze grzechy.  Widok ten może być trudny do dźwignięcia. Jednak, jakkolwiek jest on smutny, jest on również piękny, z racji, ze przypomina nam o wielkim poświęceniu Boga dla nas – ludzi.

Przypomina nam, że cierpienie Jezusa było dla nas darem — nasze grzechy zostaną odpuszczone i zyskamy życie wieczne. Po naszej śmierci nie doświadczymy już bólu, cierpienia, smutku ani zła.

Zawieszenie krucyfiksa na ścianie w twoim domu służy jako wizualne przypomnienie, aby zatrzymać się, pomodlić i skłonić ku refleksji. Patrzenie na krucyfiks jest jak polewanie twarzy zimną wodą z rana. Ma otrzeźwić umysł i przypominać, co Jezus dla ciebie zrobił.

Krucyfiks pełni również rolę podpory, gdyż w naszym życiu wszyscy będziemy przechodzić przez trudne chwile. W najtrudniejszych chwilach myślimy, że jesteśmy sami w cierpieniu. 

Krzyż na ścianie przypomina nam, że tak jak Jezus, jeśli wytrwasz w trudnych chwilach, ostatecznie zostaniesz nagrodzony. 

Następnym razem, gdy poczujesz, że jesteś sam, spójrz na swój ścienny krucyfiks i przypomnij sobie, jaką drogę przebył dla nas Jezus.

Posiadamy ręcznie wykonane krzyże z drewna oliwnego, prosto z Ziemi Świętej, a część ze sprzedaży zostaje przekazana na poczet rodzin Chrześcijańskich w Ziemi Świętej. Piękny krzyż na ścianę z przesłaniem w różnych wariantach.

Shopping Cart
Przewiń do góry

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Więcej przeczytasz w naszej Polityce prywatności