Różaniec Poniedziałek - Tajemnice Radosne

Różaniec poniedziałek to czas, kiedy możemy skupić się na radosnej części różańca i odkryć jego ukryte skarby.

Historia rodziny z Nazaretu, od Zwiastowania po znalezienie Jezusa w świątyni, pokazuje nam, że jedynym pewnikiem w życiu jest zmiana. 

Jak przekształcić Twoją codzienną modlitwę różańcową w niezapomniane doświadczenie?

Odkryj naszą wyjątkową społeczność na Facebooku, której patronuje charyzmatyczny ksiądz Artur.

W powyższym wideo, z pasją i autentycznością, dzieli się wizją tego, co będzie się tam działo. Obejrzyj koniecznie!

Różaniec poniedziałkowy: odmawiaj tajemnice radosne z Maryją

Radość przychodzi w spotkaniach z Bogiem, sobą samym i innymi ludźmi. 

Aby czerpać radość z życia, musimy być obecni i uważni, pozwolić sobie na bycie kochanym i kochać innych. 

Różaniec poniedziałek to czas, kiedy możemy prosić o Ducha, który przyszedł do Miriam, by ożywił martwe części nas samych i pomógł nam pytać innych, zamiast im „kazać”, pozwalać bliskim na wybór i akceptować opór.

Odmawiając różaniec w poniedziałek możemy otworzyć się na radość, która przychodzi z przeżywania historii rodziny z Nazaretu.

 

aranżacja z różańcem drewnianym z drzewa oliwnego

Rozważając radosne tajemnice różańca w poniedziałki, umacniamy swoją wiarę

Odmawianie różańca jest doskonałym sposobem na pozostanie blisko Boga i na uzyskanie Jego błogosławieństwa. Jest to też świetny sposób na znalezienie pokoju i spokoju w codziennym życiu.

Dodatkowo, wiele kościołów organizuje wspólne odmawianie różańca, co pozwala na dzielenie się modlitwą z innymi i na tworzenie wspólnoty wierzących.

Zachęcamy do rozpoczęcia pięknej tradycji odmawiania różańca na poniedziałki, by przeżywać każdy dzień z bliskością Boga i Jego Matki.

 

Różaniec w aranżacji z woreczkiem Małe Betlejem

Tajemnice radosne - Różaniec na poniedziałek

W różańcu poniedziałkowym odmawiamy tylko tajemnice radosne, które przedstawiają ważne wydarzenia z życia Jezusa i Maryi, takie jak:

 

  • Zwiastowanie Maryi – Archanioł Gabriel odwiedza Dziewicę Maryję, zwiastując jej, że zostanie Matką Syna Bożego. To wydarzenie zwiastuje początek Nowego Testamentu.
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety – Maryja, będąca w ciąży, odwiedza swoją krewne Elżbietę, która także oczekuje dziecka. W chwili spotkania, dziecko Elżbiety (późniejszy Święty Jan Chrzciciel) skacze w jej łonie, uznając obecność Mesjasza.
  • Narodzenie Pana Jezusa – Narodziny Jezusa w Betlejem, który jest zwiastunem nowej ery dla ludzkości. Narodziny te symbolizują skromność i pokorę, jako że Jezus narodził się w prostych warunkach, w stajni.
  • Ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni – Maryja i Józef ofiarowują Jezusa Bogu w świątyni Jerozolimskiej zgodnie z żydowskim prawem. Przy tej okazji prorok Symeon i prorokini Anna rozpoznają w Jezusie Mesjasza.
  • Odnalezienie Pana Jezusa w Świątyni – Po trzech dniach poszukiwań, Maryja i Józef odnajdują dwunastoletniego Jezusa nauczającego w świątyni. Młody Jezus demonstruje swoją mądrość i głębokie zrozumienie Pisma Świętego.

Jak przekształcić Twoją codzienną modlitwę różańcową w niezapomniane doświadczenie?

Odkryj naszą wyjątkową społeczność na Facebooku, której patronuje charyzmatyczny ksiądz Artur.

W powyższym wideo, z pasją i autentycznością, dzieli się wizją tego, co będzie się tam działo. Obejrzyj koniecznie!

Kalendarz do Różańca pompejańskiego

Zapisz sie do naszej bezpłatnej listy mailingowej i otrzymaj kalendarz do wydrukowania.

Jak wspomóc chrześcijan z Betlejem? Różaniec w poniedziałek.

Na naszej stronie internetowej znajdziecie wiele produktów wykonanych z drewna oliwnego również różańce. Każdy zakup wspiera tamtejszych rzemieślników. Więcej o naszej misji można przeczytać tutaj.

Odkryj nasze wpisy

Różańce z drewna oliwnego z Ziemi Świętej

Shopping Cart

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Więcej przeczytasz w naszej Polityce prywatności