Czytanie na dziś

Czytanie na dziś – Codziennie publikujemy fragmenty Ewangelii na dziś.

Przeczytaj i zacznij odkrywać duchowy wymiar swojego życia. Znajdziesz u nas także refleksje i komentarze na temat przeczytanego fragmentu, które pomogą Ci lepiej zrozumieć Słowo Boże.

Wtorek, 18 Czerwca

Wtorek XI tygodnia Okresu Zwykłego

Pierwsze czytanie

Pierwsza Księga Królewska 21,17-29.

Po śmierci Nabota Pan skierował słowo do Eliasza z Tiszbe: «Wstań i zejdź na spotkanie Achaba, króla izraelskiego. Jest on właśnie w Samarii, w winnicy Nabota, do której zszedł, aby wziąć ją w posiadanie. I powiesz mu: Tak mówi Pan: Czyż nie dokonałeś mordu, a nadto zagrabiłeś winnicę? Potem powiesz mu: Tak mówi Pan: Tam, gdzie psy wylizały krew Nabota, będą lizały psy również i twoją krew». Achab odpowiedział na to Eliaszowi: «Już znalazłeś mnie, mój wrogu». Wówczas Eliasz rzekł: «Znalazłem, bo zaprzedałeś się, żeby czynić to, co jest złe w oczach Pana. Oto Ja sprowadzę na ciebie nieszczęście, gdyż wymiotę i wytępię z domu Achaba nawet chłopca, niewolnika i wolnego w Izraelu, i postąpię z twoim rodem, jak z rodem Jeroboama, syna Nebata, i jak z rodem Baszy, syna Achiasza, za to, że Mnie do gniewu pobudziłeś i ponadto doprowadziłeś do grzechu Izraela. Również i o Izebel tak mówi Pan: Psy będą żarły Izebel pod murem Jizreel. Zmarłego z rodu Achaba w mieście będą żarły psy, a zmarłego w polu będą żarły ptaki podniebne». Naprawdę, nie było nikogo, kto by tak, jak Achab, zaprzedał się, aby czynić to, co jest złe w oczach Pana. Albowiem do tego skłoniła go żona jego Izebel. Bardzo haniebnie postępował, służąc bożkom; zupełnie tak, jak to czynili Amoryci, których Pan wydziedziczył na rzecz Izraelitów. Kiedy Achab usłyszał te słowa, rozdarł szaty i włożył wór na ciało oraz pościł. Kładł się też spać w worze i chodził powoli. Wtedy Pan skierował słowo do Eliasza z Tiszbe: «Zapewne zobaczyłeś, że Achab upokorzył się przede Mną? Dlatego że upokorzył się przede Mną, nie sprowadzę niedoli za jego życia. Niedolę sprowadzę na jego ród za życia jego syna».

Psalm

Księga Psalmów 51(50),3-4.5-6ab.11.16.

Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego.

Uznaję bowiem nieprawość swoją,
a grzech mój jest zawsze przede mną.
Przeciwko Tobie samemu zgrzeszyłem
i uczyniłem, co złe jest przed Tobą.

Odwróć swe oblicze od moich grzechów
i zmaz wszystkie moje przewinienia.
Uwolnij mnie, Boże, od kary za krew przelaną,
Boże, mój Zbawco,
niech sławi mój język Twoją sprawiedliwość.

Ewangelia

Ewangelia wg św. Mateusza 5,43-48.

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».

Fragment liturgicznego tłumaczenia Biblii Tysiąclecia, © Wydawnictwo Pallottinum

Komentarz

Bóg mieszka w tych, którzy kochają

Kto chce wiedzieć, czy mieszka w nim Bóg, o którym jest powiedziane: „Wspaniały jesteś, Boże, w Twojej świętości” (Ps. 68,36, Nowa Biblia Gdańska), niech ze szczerą skrupulatnością zbada głębię swego serca i uważnie przyjrzy się, jak pokornie opiera się pysze, jak łaskawie zwalcza zazdrość, jak dalece nie daje się porwać pochlebnym słowom i raduje się z dobra innych; Powinien rozważyć, czy nie chce odpłacać złem za zło i czy nie woli pozostawić nieprawość bez odpłaty, niż utracić obraz i podobieństwo swego Stwórcy, który wzywa wszystkich ludzi do poznania Go poprzez dobrodziejstwa, jakimi wszystkich obdarza, sprawiając, że „On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych, a słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi” (Mt 5,45). Aby to poszukiwanie nie zostało wyczerpane przez skrupulatne badanie wielu punktów, niech zapyta siebie, czy w zakamarkach jego serca znajduje się matka wszystkich cnót: miłość. Jeśli znajdzie to serce tak całkowicie skierowane w stronę miłości Boga i bliźniego, że chce, aby także jego wrogowie otrzymali dobre rzeczy, których pragnie dla siebie, to ten, kto ma takie usposobienie, nie może wątpić, że Bóg nim kieruje i mieszka w nim. Przyjmuje je tym wspanialej, że nie w sobie samym się chlubi, ale w Panu (por. 1 Kor 1,31).

Kazanie na Trzech Króli (© Evangelizo.org)
Św. Leon Wielki (? – ok. 461)

Powyższa treść została dostarczona dzięki projektowi "Evangelizo - Ewangelia na co dzień".
Właściciel witryny nie rości sobie żadnych praw do tych treści.
Wesprzyj projekt finansowo.

Odkryj nasze wpisy

Anioły

Anioł – Posłannik Nadziei i Ochrony Anioły, od wieków, fascynują...

Czytaj więcej

Zatar

Zatar i Manakish – Odkryj Smaki Palestyny Dzisiejszy dzień jest...

Czytaj więcej

Czytaj ewangelię codziennie

Zapisz sie do naszej bezpłatnej listy mailingowej i otrzymuj codzienne czytanie.

Czytanie na dziś - czytaj codziennie

Czytanie na dziś, jest ważnym elementem codziennego życia dla wielu ludzi wierzących. To źródło duchowej inspiracji, które może pomóc nam znaleźć spokój i pokój w swoim sercu, nawet w trudnych chwilach.

Czytanie na dziś – to przesłanie, które może dać motywację i nadzieję każdego dnia. Są to nauki i słowa Jezusa Chrystusa, które przypominają nam o miłości, dobroci i mądrości, które powinniśmy mieć w swoim życiu.

Czytając wpisy na naszej stronie, będziesz miał okazję poznać lepiej historię i przesłanie Ewangelii, a także zastanowić się nad tym, jak możesz zastosować te nauki w swoim codziennym życiu. Może to być inspiracją do lepszego żywienia się, podejmowania dobrych decyzji i przede wszystkim – do duchowego wzrostu.

Czytanie Ewangelii na dziś może pomóc nam zrozumieć, jak ważne jest, abyśmy byli dobrymi ludźmi i pomagali innym. To przesłanie pomaga nam znaleźć sens w naszym życiu i zawsze mieć nadzieję, nawet w trudnych chwilach.

Wierzymy, że codzienne czytanie, może przynieść wiele korzyści dla naszego życia duchowego, emocjonalnego i mentalnego. Nasze wpisy to przesłanie, które może dać życie i nadzieję każdego dnia.

Czy szukasz duchowej inspiracji na co dzień? A może pragniesz zrozumieć głębiej sens przekazów zawartych w Ewangelii?

Niezależnie od Twojego zapytania, nasza codzienna dawka czytania na dzisiaj jest tutaj, by spełnić Twoje duchowe potrzeby.

„Czytanie Na Dzisiaj” to miejsce, gdzie każdego dnia publikujemy fragmenty Ewangelii wraz z krótkim komentarzem. To idealny sposób, aby codziennie zanurzyć się w mądrość Pisma Świętego i zastosować jej nauki w swoim codziennym życiu.

Ale dlaczego „Czytanie Na Dzisiaj” z Ewangelii jest tak ważne?

Po pierwsze, codzienne zetknięcie się ze Słowem Bożym jest jednym z najprostszych sposobów na pogłębianie swojej wiary i duchowego wzrostu. Regularne czytanie Ewangelii pozwala nam lepiej zrozumieć Boże przekazy, rozważać na ich temat i wprowadzać je do naszego życia.

Po drugie, „Czytanie Na Dzisiaj” to doskonała okazja na zaczerpnięcie duchowych inspiracji. Czy to do rozwiązania problemów, zrozumienia swojego celu, czy po prostu do codziennego życia, Słowo Boże niesie w sobie mądrość, która może nas prowadzić i kierować.

Nasz blog „Czytanie Na Dzisiaj” jest stworzony z myślą o Tobie. Wierzymy, że poprzez codzienne czytanie Ewangelii możemy razem odkrywać, uczyć się i rosnąć na drodze duchowej. Zapraszamy Cię do naszej społeczności czytelników, abyś mógł czerpać korzyści z codziennego czytania Ewangelii i zainspirować swoje dni naszymi treściami.

Zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter, aby nie przegapić żadnej aktualizacji i codziennie otrzymywać nasze „Czytanie Na Dzisiaj” prosto na Twój email. Nie przegap tej szansy na zasilenie swojego dnia dawką inspiracji!

„Czytanie Na Dzisiaj” czeka na Ciebie. Zaczynamy dzisiaj – zaczynamy teraz. Dołącz do nas i odkryj, jak codzienne czytanie Ewangelii może zmienić Twój dzień na lepsze.

Pamiętaj, czytanie na dzisiaj, inspiracja na całe życie!

czytanie na dziś

Codzienne inspiracje w czytaniu na dziś

Zapraszamy serdecznie na nasz blog, gdzie znajdziesz „Czytanie na dziś” – przesłanie dla Ciebie, abyś mógł odkryć piękno duchowe i wewnętrzną siłę. Nasza strona jest poświęcona pomaganiu ludziom w ich duchowej drodze i pielgrzymowaniu, a szczególnie w codziennym życiu.

Codziennie przeczytasz u nas aktualne wpisy, aby pomóc Ci w Twojej drodze duchowej. W naszych wpisach dzielimy się nie tylko fragmentami Ewangelii, ale również refleksjami i przemyśleniami na temat życia, wiary i duchowości. Wierzymy, że każdy z nas potrzebuje przewodnika duchowego, który będzie pomagał nam w odnalezieniu spokoju, radości i nadziei.

Nasze wpisy to więcej niż tylko słowa – to przesłanie, które ma pomóc Ci w Twoim codziennym życiu. Tutaj przeczytasz doświadczenia, wskazówki i inspiracje, aby pomóc Ci odkryć piękno duchowe i wewnętrzną siłę.

Jeśli szukasz inspiracji i duchowej pomocy, zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga „Czytanie na dziś”. To miejsce, w którym znajdziesz przesłanie dla siebie i będziesz miał okazję poznać ludzi, którzy podobnie jak Ty szukają drogi duchowej i wewnętrznej siły.

Zachęcamy do pozostawienia komentarza, ze swoimi przemyśleniami poniżej.

 

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Rozpocznij Dzień z Ewangelią!

Zarejestruj się do naszej bezpłatnej listy mailingowej, aby otrzymywać codzienne czytanie.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Więcej przeczytasz w naszej Polityce prywatności