Czytanie na dziś

Czytanie na dziś – Codziennie publikujemy fragmenty Ewangelii na dziś.

Przeczytaj i zacznij odkrywać duchowy wymiar swojego życia. Znajdziesz u nas także refleksje i komentarze na temat przeczytanego fragmentu, które pomogą Ci lepiej zrozumieć Słowo Boże.

Sobota, 23 Września

Sobota XXIV tygodnia Okresu Zwykłego

Pierwsze czytanie

Pierwszy list do Tymoteusza 6,13-16.

Najmilszy: Nakazuję w obliczu Boga, który ożywia wszystko, i Chrystusa Jezusa - Tego, który złożył dobre wyznanie za Poncjusza Piłata - ażebyś zachował przykazanie nieskalane, bez zarzutu aż do objawienia się naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Ukaże je, we właściwym czasie, błogosławiony i jedyny Władca, Król królujących i Pan panujących, jedyny mający nieśmiertelność, który zamieszkuje światłość niedostępną,  którego żaden z ludzi nie widział ani nie może zobaczyć:Jemu cześć i moc wiekuista! Amen.

Psalm

Księga Psalmów 100(99),2.3.4.5.

Służcie Panu z weselem,
stańcie przed obliczem Pana z okrzykami radości.
Wiedzcie, że Pan jest Bogiem,
On sam nas stworzył, jesteśmy Jego własnością,
Jego ludem, owcami Jego pastwiska.

W Jego bramy wstępujcie z dziękczynieniem,
z hymnami w Jego przedsionki,
chwalcie i błogosławcie Jego imię.
Albowiem Pan jest dobry,
Jego łaska trwa na wieki,
a Jego wierność przez pokolenia.

Ewangelia

Ewangelia wg św. Łukasza 8,4-15.

Gdy zebrał się wielki tłum i z poszczególnych miast przychodzili do Jezusa, opowiedział im przypowieść: «Siewca wyszedł siać swoje ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki podniebne wydziobały je. Inne padło na skałę i gdy wzeszło, uschło, bo nie miało wilgoci. Inne znowu padło między ciernie, a ciernie razem z nim wyrosły i zagłuszyły je. Inne w końcu padło na ziemię żyzną i gdy wzrosło, wydało plon stokrotny». To mówiąc, wołał: «Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!» Pytali Go więc Jego uczniowie, co oznacza ta przypowieść. Pytali Go więc Jego uczniowie, co oznacza ta przypowieść. On rzekł: «Wam dano poznać wprost tajemnice królestwa Bożego, innym zaś w przypowieściach, „aby patrząc, nie widzieli, i słuchając, nie rozumieli”. Takie jest znaczenie przypowieści: Ziarnem jest słowo Boże. Tymi zaś na drodze są ci, którzy słuchają słowa; potem przychodzi diabeł i zabiera słowo z ich serca, żeby nie uwierzyli i nie byli zbawieni. Na skałę pada u tych, którzy gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, lecz nie mają korzenia: wierzą do czasu, a w chwili pokusy odstępują. To, które padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą, a zagłuszeni przez troski, bogactwa i rozkosze życia, nie wydają owocu. Wreszcie ziarno w żyznej ziemi oznacza tych, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je i wydają owoc dzięki wytrwałości».

Fragment liturgicznego tłumaczenia Biblii Tysiąclecia, © Wydawnictwo Pallottinum

Komentarz

„Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha”

Jeśli ziarno usycha, to nie ze względu na upał.  Jezus powiedział przecież: „nie mając korzenia, uschło”. Jeśli słowo jest zduszone, to nie  przez ciernie, ale przez tych, którzy je zostawili wolno wzrastać. Siłą woli możesz wykorzenić ciernie, możesz robić dobry użytek z bogactwa. To dlatego Pan mówi nie „o świecie”, ale o „troskach tego świata”; nie o „bogactwach”, ale o „ułudzie bogactwa”. Nie oskarżajmy zatem rzeczy, ale zgniliznę naszego sumienia. […] To nie od siewcy, jak widzisz, to nie od ziarna, ale od ziemi, która je przyjmuje, wszystko zależy, to znaczy od dyspozycji naszego serca. Także tutaj dobroć Boga jest przeogromna, skoro, nie wymagając takiej samej miary cnoty, przyjmuje On pierwszych, nie odpycha drugich i daje miejsce trzecim. […] Trzeba zatem najpierw słuchać uważnie Słowa, aby je zachować wiernie w pamięci, a następnie być odważnym, pogardzać bogactwem i uwolnić się od miłości dóbr tego świata. Jeśli Jezus przyciąga uwagę w pierwszym rzędzie na Słowo, to dlatego, że jest to niezbędny warunek. „Jakże mieli uwierzyć w Tego, którego nie słyszeli?” (Rz 10,14). Także i my, jeśli nie zwracamy uwagi na to, co jest mówione, nie poznamy naszych obowiązków do wypełnienia. Następnie przychodzi odwaga i pogarda dóbr tego świata. Aby dobrze skorzystać z tej nauki, umacniajmy się na różne sposoby: słuchajmy uważnie Słowa, zakorzeńmy się głęboko i pozbądźmy się trosk tego świata.

Kazanie 44 do św. Mateusza (© Evangelizo.org)
Św. Jan Chryzostom (ok. 345–407)

Powyższa treść została dostarczona dzięki projektowi "Evangelizo - Ewangelia na co dzień".
Właściciel witryny nie rości sobie żadnych praw do tych treści.
Wesprzyj projekt finansowo.

Odkryj nasze wpisy

Czytaj ewangelię codziennie

Zapisz sie do naszej bezpłatnej listy mailingowej i otrzymuj codzienne czytanie.

Czytanie na dziś - czytaj codziennie

Czytanie na dziś, jest ważnym elementem codziennego życia dla wielu ludzi wierzących. To źródło duchowej inspiracji, które może pomóc nam znaleźć spokój i pokój w swoim sercu, nawet w trudnych chwilach.

Czytanie na dziś – to przesłanie, które może dać motywację i nadzieję każdego dnia. Są to nauki i słowa Jezusa Chrystusa, które przypominają nam o miłości, dobroci i mądrości, które powinniśmy mieć w swoim życiu.

Czytając wpisy na naszej stronie, będziesz miał okazję poznać lepiej historię i przesłanie Ewangelii, a także zastanowić się nad tym, jak możesz zastosować te nauki w swoim codziennym życiu. Może to być inspiracją do lepszego żywienia się, podejmowania dobrych decyzji i przede wszystkim – do duchowego wzrostu.

Czytanie Ewangelii na dziś może pomóc nam zrozumieć, jak ważne jest, abyśmy byli dobrymi ludźmi i pomagali innym. To przesłanie pomaga nam znaleźć sens w naszym życiu i zawsze mieć nadzieję, nawet w trudnych chwilach.

Wierzymy, że codzienne czytanie, może przynieść wiele korzyści dla naszego życia duchowego, emocjonalnego i mentalnego. Nasze wpisy to przesłanie, które może dać życie i nadzieję każdego dnia.

Czy szukasz duchowej inspiracji na co dzień? A może pragniesz zrozumieć głębiej sens przekazów zawartych w Ewangelii?

Niezależnie od Twojego zapytania, nasza codzienna dawka czytania na dzisiaj jest tutaj, by spełnić Twoje duchowe potrzeby.

„Czytanie Na Dzisiaj” to miejsce, gdzie każdego dnia publikujemy fragmenty Ewangelii wraz z krótkim komentarzem. To idealny sposób, aby codziennie zanurzyć się w mądrość Pisma Świętego i zastosować jej nauki w swoim codziennym życiu.

Ale dlaczego „Czytanie Na Dzisiaj” z Ewangelii jest tak ważne?

Po pierwsze, codzienne zetknięcie się ze Słowem Bożym jest jednym z najprostszych sposobów na pogłębianie swojej wiary i duchowego wzrostu. Regularne czytanie Ewangelii pozwala nam lepiej zrozumieć Boże przekazy, rozważać na ich temat i wprowadzać je do naszego życia.

Po drugie, „Czytanie Na Dzisiaj” to doskonała okazja na zaczerpnięcie duchowych inspiracji. Czy to do rozwiązania problemów, zrozumienia swojego celu, czy po prostu do codziennego życia, Słowo Boże niesie w sobie mądrość, która może nas prowadzić i kierować.

Nasz blog „Czytanie Na Dzisiaj” jest stworzony z myślą o Tobie. Wierzymy, że poprzez codzienne czytanie Ewangelii możemy razem odkrywać, uczyć się i rosnąć na drodze duchowej. Zapraszamy Cię do naszej społeczności czytelników, abyś mógł czerpać korzyści z codziennego czytania Ewangelii i zainspirować swoje dni naszymi treściami.

Zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter, aby nie przegapić żadnej aktualizacji i codziennie otrzymywać nasze „Czytanie Na Dzisiaj” prosto na Twój email. Nie przegap tej szansy na zasilenie swojego dnia dawką inspiracji!

„Czytanie Na Dzisiaj” czeka na Ciebie. Zaczynamy dzisiaj – zaczynamy teraz. Dołącz do nas i odkryj, jak codzienne czytanie Ewangelii może zmienić Twój dzień na lepsze.

Pamiętaj, czytanie na dzisiaj, inspiracja na całe życie!

czytanie na dziś

Codzienne inspiracje w czytaniu na dziś

Zapraszamy serdecznie na nasz blog, gdzie znajdziesz „Czytanie na dziś” – przesłanie dla Ciebie, abyś mógł odkryć piękno duchowe i wewnętrzną siłę. Nasza strona jest poświęcona pomaganiu ludziom w ich duchowej drodze i pielgrzymowaniu, a szczególnie w codziennym życiu.

Codziennie przeczytasz u nas aktualne wpisy, aby pomóc Ci w Twojej drodze duchowej. W naszych wpisach dzielimy się nie tylko fragmentami Ewangelii, ale również refleksjami i przemyśleniami na temat życia, wiary i duchowości. Wierzymy, że każdy z nas potrzebuje przewodnika duchowego, który będzie pomagał nam w odnalezieniu spokoju, radości i nadziei.

Nasze wpisy to więcej niż tylko słowa – to przesłanie, które ma pomóc Ci w Twoim codziennym życiu. Tutaj przeczytasz doświadczenia, wskazówki i inspiracje, aby pomóc Ci odkryć piękno duchowe i wewnętrzną siłę.

Jeśli szukasz inspiracji i duchowej pomocy, zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga „Czytanie na dziś”. To miejsce, w którym znajdziesz przesłanie dla siebie i będziesz miał okazję poznać ludzi, którzy podobnie jak Ty szukają drogi duchowej i wewnętrznej siły.

Zachęcamy do pozostawienia komentarza, ze swoimi przemyśleniami poniżej.

 

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozpocznij Dzień z Ewangelią!

Zarejestruj się do naszej bezpłatnej listy mailingowej, aby otrzymywać codzienne czytanie.

Jak przekształcić Twoją codzienną modlitwę różańcową w niezapomniane doświadczenie?

Odkryj naszą wyjątkową społeczność na Facebooku, której patronuje charyzmatyczny ksiądz Artur.

W powyższym wideo, z pasją i autentycznością, dzieli się wizją tego, co będzie się tam działo. Obejrzyj koniecznie!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Więcej przeczytasz w naszej Polityce prywatności